NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 €

Seksualinės fantazijos mūsų gyvenime

seksualinės fantazijos scaled

Žmonės nuo kitų žinduolių skiriasi ne tik tuo, kad seksu dažniausiai užsiima dėl malonumo, bet ir tuo, kad turi galimybę kurti seksualines fantazijas bei jas įgyvendinti. Tiesą sakant, jeigu žmogus neturėtų galimybės mąstyti ir fantazuoti, vargu ar šiais laikais tiek daug diskutuotume apie seksą, ieškotume jo paįvairinimo galimybių bei spręstume su juo susijusias problemas. Logiškai mąstant, jeigu būtume kaip kiti žinduoliai, per gyvenimą mums užtektų nuo kelių iki keliasdešimties lytinių aktų (nelygu pastojimo galimybei) norint susilaukti palikuonių. Tačiau esame homo sapiens – mąstantys individai, kurių galvoje verda ne tik įvairiausios aistros, bet ir seksualinės fantazijos. Kodėl jos mus lanko ir kokia jų paskirtis?

Kas yra seksualinė fantazija?

     Ane mokslininkų, seksualinės fantazijos terminas reiškia seksualiai jaudinančius vaizdinius, kurie atlieka potraukį skatinantį ir seksualinę patirtį sustiprinantį vaidmenį. Vadinasi, seksualinės fantazijos, net ir tos, kurios laikomos nusikalstamomis yra sveiko seksualinio gyvenimo dalis. Manoma, kad seksualinės fantazijos būdingos visiems žmonėms, kai kur jos net apibrėžiamos kaip tam tikras pažinimo įgūdžių tipas. Seksualinės fantazijos, atspindėdamos praeities patirtį, atlieka svarbų vaidmenį, darydamos įtaką vėlesniam seksualiniam elgesiui. Fantazijos taip pat stipriai prisideda prie mūsų seksualinės tapatybės kūrimosi. Kalbant apie tapatybę vertėtų prisiminti dažnai kartojamas tiesas, jog vyrai ir moterys yra skirtingi tiek fiziškai, tiek seksualiai. Juk dažnai sakoma, kad vyrai lengviau pasiduoda vizualinei, o moterys emocinei stimuliacijai. O kaip yra su erotinėmis fantazijomis? Pasirodo, lytis, seksualinė orientacija, o kartais net ir  lyčių vaidmenys gali turėti įtakos  mūsų seksualinių fantazijų krypčiai ir seksualiniam elgesiui.

     Įvairūs atlikti tyrimai rodo, kad seksualinės fantazijos abi lytis gali paveikti skirtingai. Pavyzdžiui, moterys dėl savo seksualinių fantazijų dažniau yra linkusios jausti nerimą ir kaltę – dažniausiai tokie jausmai susiję su griežtu auklėjimu šeimoje, kurioje seksualiniai santykiai buvo siejami su gėdos jausmu. Tuo tarpu vyrams seksualinės fantazijos dažniausiai teigiamai veikia savigarbą ir didina pasitenkinimą savimi. Taip pat kai kurie tyrimai teigia, kad vyrai turi daugiau seksualinių fantazijų. Kita vertus, moterų fantazijų skaičius didėja sulig jų amžiumi – tai būtų galima aiškinti su tuo, kad moterys vyresniame amžiuje yra labiau nepriklausomos, jau geriau save pažinusios ir mažiau svarstančios ką pagalvos kiti. 

     Statistiškai vyrai fantazuodami apie seksą praleidžia daugiau laiko nei moterys, tačiau tiek vyrai, tiek moterys  dažniausiai  fantazijose regi savo partnerius, o ne paslaptingus nepažįstamuosius. Fantazijas apie susitikimus su karštais statybininkais ar įpūdingais modeliais išpopuliarino įvairūs filmai ir knygos, tačiau eilinio žmogaus galvoje dažniausiai daugiausia dėmesio skiriama savo partneriams. Viename iš tyrimų, kuriame dalyvavo 2500 vyrų ir moterų, kurių amžius svyravo nuo 18 iki 73 m. buvo domėtasi apie seksualines fantazijas bei jų paplitimą. Šio tyrimo metu nustatyta, kad net 80% tiriamųjų nurodė bent kartą patyrę neigiamų, nemalonias emocijas keliančių fantazijų. Moterims dažniausiai tokios fantazijos siejosi su prievarta, o vyrams su homoseksualiais santykiais. 

      Kiekvienas mūsų sutiktas asmuo turi vienokio ar kitokio pobūdžio fantazijų bei fetišų. Kai kurie sėkmingai šias fantazijas įgyvendina miegamajame už uždarų durų, dalis seksualines fantazijas nusprendžia užgniaužti ir pasilikti jas sau. Yra ir tokių, kurie gyvena savo fantazijomis bei stengiasi jas kuo dažniau įgyvendinti realybėje. Visgi kartais fantazijos gali pernelyg apsėsti ir kelti sumišimą, todėl gali atsirasti įvairių psichologinių sutrikimų – jie dažniausiai atsiranda, kai žmogaus fiziniai ir seksualiniai poreikiai kertasi su jo moraliniais įsitikinimais. Tokiais atvejais geriausia apsilankyti pas psichoterapeutą ar sekso terapeutą ir išsiaiškinti ramybės neduodančias problemas. 

Vaikystė ir fantazijos

     Gėda, kaltės jausmas ir sumišimas dėl patiriamų fantazijų yra gana dažni mūsų visuomenėje.  Dažnai sau keliame klausimus kodėl taip jaučiamės. Psichologai ir seksologai aiškina, kad mūsų seksualinės fantazijos ir jų keliamos emocijos yra glaudžiai susiję su vaikystėje patirtais stimulais, kurie pažadino mūsų seksualumą. Pavyzdžiui, berniukas pirmąją savo erekciją patyręs vonioje vėliau gali turėti fantazijų, susijusių su vandeniu (pavyzdžiui, seksas baseine, duše ir pan.). Mergina, kurios motina yra valdinga, suaugusi gali turėti fantazijų apie dominuojantį partnerį. Taigi, mūsų fantazijos nėra atsitiktinės ir visoms joms yra paaiškinimas. 

     Žmonėms dažnai yra nelangva suprasti ir priimti, kad jų seksualinis prabudimas įvyksta vaikystėje. Nors seksualumo vystymasis vaikystėje yra natūrali žmogaus raidos ir vystymosi dalis, mūsų kultūroje jis dažnai ignoruojamas ir apie jį vengiama kalbėti. Dėl šių priežasčių vaikas yra verčiamas jausti kaltę arba gėdą dėl savo seksualinių minčių ar poelgių. Įprastai niekas jam neduoda paaiškinimo, todėl neretai užaugame turėdami daugybę neteisingų įsitikinimų apie seksą ir seksualumą. Suprasdami, kad seksualinis smalsumas ir noras jausti malonumą yra natūrali vaiko vystymosi dalis galime išnaikinti didžiąją dalį nepatogumo ir gėdos, kuriuos patiriame dabar. Jeigu jus kamuoja nesuvokiamas kaltės jausmas dėl tam tikrų fantazijų, greičiausiai vaikystėje esate patyrę nemalonių pastabų savo seksualumo atžvilgiu. Galbūt nelengva, tačiau jeigu pasistengtumėte sugrįžti į tuos momentus, suprastumėte, kad jūs buvote tik vaikas ir tyrinėjote pasaulį, todėl nebuvote kaltas nei tada, nei esate kaltas dabar, kad apie kažką fantazuojate.

Seksualinės fantazijos ir nerimas

     Seksualinės fantazijos gali būti mūsų kasdienio nerimo priežasčių atspindys. Pavyzdžiui, jeigu asmuo kasdieniame gyvenime nerimauja dėl pernelytg didelio kiekio pareigų, jis gali fantazuoti, kad sekso metu paklūsta ir yra kontroliuojamas. Moteris, kuri jaučiasi nepatraukli, gali įsivaizduoti, kad sekse ji perima valdžia ir žeminą vyrą. Kitaip tariant, seksualinės fantazijos dažnai tampa ta erdve, kurioje mes galime nusiimti kaukes ir atsikratyti kasdienės emocinės ir socialinės įtampos. Kita vertus, mūsų savybės iš kasdienio gyvenimo gali persikelti ir į miegamąjį. Gyvenime valdingas žmogus gali būti toks pat ir sekso metu. Nėra griežtų taisyklių, nustatančių seksualinių fantazijų būdingumą konkretiems žmonėms. Dėl to jos ir vadinamos fantazijomis, nes nepaklausę mes negalime žinoti kas slypi asmens mintyse.

     Kartais pačių seksualinių pobūdis mums gali kelti nerimą. Jeigu fantazuojame apie neleistinus ar nelegalius dalykus, dažnai galime pasijausti nenormalūs ir svarstyti kas su manimi negerai. Psichologiškai vertinant, tokios fantzijos nėra nei geros, nei blogos – jos tiesiog mūsų dalis. Jeigu turime tamsių fantazijų, kurių įgyvendinimas gali pakenkti kitiems, svarbiausia įsisavinti ir gerai suprasti tas fantazijas ir jų kilimo priežastį. Paprastai su savęs pažinimu ateina nusiraminimas ir žinojimas, kad viskas su mumis gerai.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    Skaityti
    Sutinku