🚚 NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 € 🔥LpExpress,Omniva,DPD,Venipak

Kaip įveikti sezoninę depresiją?

rudens depresiija

Atšalus orams daugiau laiko praleidžiame namie, suprastėja  nuotaika, kai kuriuos aplanko sezoninė depresija. Jei patiriate depresijos jausmus, pasireiškiančius didžiąją dienos dalį, kiekvieną dieną ir sezoniškai, nuovargį arba energijos trūkumą, praradote susidomėjimą veikla, kuri jums patiko, patiriate apetito pokyčius arba svorio padidėjimą, per daug miegate galimai jus aplankė sezoninė depresija. Vis iškyla klausimas kaip jaustis geriau? Tekste pateiksime paprastus būdus kaip kovoti su sezonine depresija.

Paruoškite mintis rudeniui

Pasiruošimas perėjimui iš rudens į žiemą neapsiriboja garderobo atnaujinimu ar namų paruošimu naujam sezonui – apsvarstykite galimybę pasiruošti ir savo mintims. Reguliariai skirdami laiko nuotaiką gerinančioms veikloms, kurios žmonėms padės jaustis fiziškai ir psichologiškai sveikesniems. Pasiruoškite žiemos sezonui, pradedadami rudenį – užsiimkite malonia veikla, inicijuokite draugų grupės pokalbius ir išvykas, rinkitės linksmus pomėgius ir dalyvaukite užsiėmimuose ar bendruomenės darbuose. Reguliariai dalyvauti šioje veikloje anksčiau laiko yra daug lengviau, nei bandyti pradėti nuo nulio, kai žiema jau atėjo.

Socializuokitės

Svarbu rasti kūrybiškų būdų palaikyti ryšį su kitais. Jei žiemos metu tamsa ar oras verčia likti namuose daugiau nei norisi, yra kitų būdų bendrauti su žmonėmis. Kai nesinori vykti į svečius galite bendrauti su draugais ir šeimos nariais „FaceTime“, “Messenger” pagalba.

Judėkite

Mankšta gali padėti sumažinti sezoninę depresiją. Pratimai taip pat padeda sumažinti svorį, kurį priaugote šaltuoju sezonu. Mankšta lauke labiausiai padeda pagerinti nuotaiką dėl dienos šviesos poveikio. Tačiau jei negalite mankštintis lauke, nes šalta ar sninga, pabandykite naudoti bėgimo takelį, stacionarų dviratį ar elipsinį treniruoklį, pastatytą prie lango namuose ar sporto salėje. Taip pat galite išlieti prakaitą namuose, žiūrėdami nemokamus mokomuosius treniruočių vaizdo įrašus internete.

Eikite pasivaikščioti

Kasdieninis buvimas gerame ore padidina laimės hormonus. Išeikite kasdien į trumpam pasivaikščiojimui, kuris trunka bent pusvalandį. Jei orai nedžiugina rinkites šiltesnę aprangą. Juk nėra blogo oro  yra tik bloga apranga. Kasdieninis pasivaikčiojimas pravalys jūsų mintis ir pagerins nuotaiką.

Veskite dienoraštį

Savo minčių užrašymas gali turėti teigiamos įtakos jūsų nuotaikai. Tai gali padėti pašalinti kai kuriuos neigiamus jausmus. Kaip dienoraštis gali padėti susidoroti su depresija? Pasak Ročesterio universiteto medicinos centro, jis padeda nustatyti prioritetus gyvenimo problemoms ir nustatyti depresiją sukeliančius veiksnius, taip pat tai, kas padeda pakelti nuotaiką. Rašydami dienoraštį įtraukite savo mintis, jausmus ir rūpesčius. Tinkamas laikas tai padaryti yra prieš miegą, kad galėtumėte apmąstyti viską, kas įvyko per pastarąsias 24 valandas.

Vartokite vitaminą D

Vitamino D trūkumas gali būti depresijos simptomų veiksnys. Žmonėms, sergantiems sezonine depresija, buvo nustatytas mažas vitamino D kiekis, kurį sukelia mažas šio vitamino vartojimas su maistu arba nepakankamas saulės spindulių poveikis. Ekspertai tiksliai nežino, ar vitamino D papildų vartojimas gali palengvinti sezoninės depresijos simptomus. Tačiau gali padėti užtikrinti, kad jausitės geriau, jei dienos metu gausite pakankamai saulės šviesos arba į savo mitybą įtrauksite maisto produktų, kuriuose gausu vitamino D. Pasitarkite su savo gydytoju, kad patikrintumėte vitamino D kiekį ir kad papildai būtų jums tinkami.

Išbandykite naujus sekso žaisliukus

Seksas taip pat gerina nuotaiką, o naujų žaisliukų išbandymas įnešą įvairovės į jūsų seksualinį gyvenimą. Pagalvokite, kurį sekso žaisliuką jau seniai norėjote išbandyti ir jį įsigykite. O jei apsispresti sunku rinkites sekso žaisliukus poroms, stimuliuojančius klitorių arba G tašką. Tai tikrai įneš įvairovės ir pagerins jūsų nuotaiką!

Kovoti su sezonine depresija nėra lengva, tačiau tikimės, kad pateikti būdai bent minimaliai pagerins jūsų nuotaiką ir praskaidrins šaltas rudens ir žiemos dienas.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    Skaityti
    Sutinku