Mėnesinės nėra pasivaikščiojimas parke. Jei nesusiduriate su mėšlungiu, stengiatės įsitikinti, kad esate gerai apsaugota sunkesnėmis dienomis.
Kai kurios iš mūsų gali dėvėti tik tamponą arba įklotą. Kitos turi dvigubai labiau apsisaugoti nuo pratekėjimo ir nešioti abu – ir dažnai juos keisti. Jei su tuo susiduriate mėnesį po mėnesio, tikriausiai svarstote, ar yra geresnis, patogesnis ir ekologiškesnis būdas susitvarkyti su savo mėnesinėmis..
Naudokite menstruacines taureles.
Menstruacinės taurelės tapo populiaria tamponų ir įklotų alternatyva. Vienos jų yra ilgalaikės ir daugkartinio naudojimo, kitos – vienkartinės. Tačiau, ar turėtumėte pereiti prie jų tik todėl, kad, atrodo, visi dabar tai daro?
Kas yra menstruacinė taurelė?
Menstruacinė taurelė – tai lankstus puodelis, skirtas naudoti makštyje mėnesinių metu kraujui surinkti. Taurelė nesugeria menstruacijų srovės kaip tamponai ar įklotai.
Nors gali atrodyti, kad menstruacinės taurelės atsirado per vieną naktį, iš tikrųjų jos tam tikra forma egzistuoja nuo XIX a. Pirmasis menstruacinės taurelės patentas buvo išduotas 1867 m., o jos prototipas buvo guminis maišelis, pritvirtintas prie žiedo.
Ši ankstyvoji versija buvo skirta įkišti į makštį kraujui surinkti. Tuomet menstruacinę taurelę buvo galima ištraukti prie jos pritvirtinta virvele.
Šiandien vis daugiau mūsų naudoja menstruacines taureles. Įrodyta, kad jos yra saugios ir labai veiksmingos. Dar vienas jų naudojimo privalumas – jos ekologiškesnės nei įklotai ir tamponai.
Kaip naudoti menstruacinę taurelę?
Atlikite šiuos veiksmus, kad sėkmingai įsidėtumėte menstruacijų taurelę.
- Nusiplaukite rankas.
- Taurelės kraštelį patepkite plonu vandens pagrindo lubrikantu arba vandenimi. Taip bus lengviau ją įkišti.
- Sulenkite menstruacinę taurelę per pusę. „Sulankstytą taurelę reikia laikyti vienoje rankoje, o kraštelį laikyti į viršų”, – aiškina daktarė Higgins.
- Įdėkite taurelę. Laikydama ją sulenktą ir pakraščiu į viršų, įkiškite jį į makštį. „Turite galvoti apie taurelės įvedimą kaip apie tampono įvedimą”, – pažymi ji.
- Pasukite ją. Kai taurelė bus įkišta ir ji bus keli centimetrai žemiau gimdos kaklelio, pasukite ją, kad ji visiškai atsidarytų. „Jei ji įdėta tinkamai, neturėtumėte jos jausti”.
Ar esate pasiruošę išsiimti taurelę? Štai kaip tai padaryti.
- Nusiplaukite rankas.
- Suspauskite pagrindą ir išimkite taurelę. Nykščiu ir rodomuoju pirštu įeikite į makštį ir užspauskite taurelę. Taip sulaužysite sandarumą ir bus lengviau ąį išimti. Švelniai traukite žemyn, kad pašalintumėte.
- Ištuštinkite puodelį.
- Išplaukite puodelį švariu vandeniu ir švelniu, bekvapiu muilu.
- Galite naudoti taurelę visą ciklą, tačiau gausaus tekėjimo dienomis gali tekti ją keisti dažniau, kad apsisaugotumėte nuo pratekėjimo. Šiuo tikslu tiesiog išimkite ir išplaukite taurelę po 12 valandų arba tada, kai atsiranda pratekėjimas.
Menstruaciniės taurelės naudojimo privalumai ir trūkumai
Taigi, ar menstruacinės taurelės jums tinka? Pateikiame informaciją apie jų naudojimo naudą ir riziką.
Privalumai
- Mažesnės išlaidos ir mažiau atliekų sąvartynuose. Kai kurios taurelės skirtos naudoti ilgą laiką, todėl sutaupoma daug lėšų, palyginti su tamponais ir įklotais. Kadangi jas galite naudoti pakartotinai, mažiau atliekų užkemša sąvartynus ir mažiau medžių paaukojama popierinių alternatyvų gamybai.
- Jokio nemalonaus kvapo. Naudojant menstruacines taureles nereikės nerimauti dėl nepatogaus kvapo, sklindančio pačiu netinkamiausiu metu, nes skystis nepatenka į orą, kaip tai atsitinka naudojant įklotus ir tamponus.
- Mažiau vizitų į vaistinę. Net jei taurelę keisite kartą per metus, vis tiek į parduotuvę nueisite 11 kartų rečiau nei tuo atveju, jei naudotumėte vienkartines popierines priemones.
- Daugiau laiko tarp keitimų. Tamponus reikia keisti kas keturias-aštuonias valandas, priklausomai nuo tėkmės. Su menstruacine taurele galite praleisti iki 12 valandų, kol i užsipildys.
Trūkumai
- Daugiau netvarkos. Pagrindinis žmonių minimas trūkumas – netvarkingas taurelės ištuštinimas. Pasipraktikavę, dauguma iš mūsų gali išrasti tinkamą techniką ir greitai įveikti tai. Be to, jos valymas viešajame tualete kai kurioms gali būti iššūkis.
- Jas gali būti sunku įstatyti. Moterims, kurios yra jaunesnės ir (arba) niekada neturėjusios lytinių santykių, gali būti sunku įsidėti taureles. Jei nerimaujate dėl įvedimo, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų specialistu.
- Galimos pritaikymo problemos. Dėl individualios anatomijos gali būti sunku tinkamai naudoti taurelę. Pavyzdžiui, jei turite nukritusią gimdą arba gimdos iškritimą, menstruacinė taurelė gali netinkamai priglusti.
- Taureles gali būti sunku išimti. Išimant menstruacines taureles reikia šiek tiek pasimokyti. Išimdamos neturėtumėte traukti už kotelio. Vietoj to suspauskite pagrindą ir traukite, kad surinktas skystis išsilietų į tualetą. Tuomet galite ją nuplauti vandeniu ir vėl įdėti.
Menstruacinės taurelės turi daug privalumų, bet kaip sužinoti, ar jos jums tinka?
Siūlome išsirinkti menstruacines taureles iš mūsų prekių asortimento iš išbandyti pačiai.