NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 € 🔥LpExpress,Omniva,DPD

Kas yra menopauzė (klimaksas) ir kada prasideda?

Kas yra menopauzė

Menopauzė yra laikas, kai baigiasi jūsų menstruacinis ciklas. Jis diagnozuojamas po to, kai 12 mėnesių nebuvo mėnesinių. Menopauzė gali atsirasti sulaukus 45-50 metų, tačiau Europoje vidutinis amžius yra 51 metai.

Menopauzė yra natūralus biologinis procesas. Tačiau fiziniai simptomai, tokie kaip karščio bangos ir emociniai menopauzės simptomai, gali sutrikdyti miegą, sumažinti energiją arba paveikti emocinę sveikatą. Yra daug veiksmingų gydymo būdų, nuo gyvenimo būdo koregavimo iki hormonų terapijos.

Kokie yra menopauzės simptomai?

Mėnesius ar metus iki menopauzės (perimenopauzės) galite patirti šiuos požymius ir simptomus:

  • Nereguliarios mėnesinės
  • Makšties sausumas
  • Karščio bangos
  • Šaltkrėtis
  • Naktinis prakaitavimas
  • Miego problemos
  • Nuotaikos pokyčiai
  • Svorio padidėjimas ir sulėtėjusi medžiagų apykaita
  • Slenkantys plaukai ir sausa oda
  • Krūtų pilnumo praradimas

Požymiai ir simptomai, įskaitant menstruacijų pokyčius, moterims gali skirtis. Labiausiai tikėtina, kad prieš joms pasibaigus patirsite tam tikrų nereguliarių mėnesinių.

Menstruacijų praleidimas perimenopauzės metu yra įprastas. Dažnai mėnesinės praleidžia mėnesį ir vėl grįžta arba praleidžia kelis mėnesius, o tada keliems mėnesiams vėl prasideda mėnesiniai ciklai. Menstruacijos taip pat dažniausiai būna trumpesniais ciklais, todėl jie yra arčiau vienas kito. Nepaisant nereguliarių mėnesinių, nėštumas yra įmanomas. Jei praleidote mėnesines, bet nesate tikri, kad prasidėjo menopauzė, apsvarstykite galimybę atlikti nėštumo testą.

Kada dėl mėnopauzės kreiptis į gydytoją?

Reguliariai lankykitės pas savo gydytoją dėl prevencinės sveikatos priežiūros ir bet kokių medicininių problemų. Ir toliau gaukite šiuos susitikimus menopauzės metu ir po jos.

Prevencinė sveikatos priežiūra senstant gali apimti rekomenduojamus sveikatos patikrinimo testus, tokius kaip kolonoskopija, mamografija ir trigliceridų atranka. Gydytojas taip pat gali rekomenduoti kitus tyrimus ir egzaminus, įskaitant skydliaukės tyrimus, jei to reikalauja jūsų sveikatos istorija.

Jei po menopauzės kraujuoja iš makšties, visada kreipkitės į gydytoją.

Dėl ko atsirandra menopauzė?

Menopauzė gali atsirasti dėl:

    • Natūraliai mažėjantys reprodukciniai hormonai. Artėjant 30-mečiui, kiaušidės pradeda gaminti mažiau estrogeno ir progesterono – hormonų, reguliuojančių menstruacijas – ir mažėja vaisingumas. Sulaukus 40 metų mėnesinės gali pailgėti ar trumpėti, sunkėti ar lengvėti ir dažniau ar rečiau, kol galiausiai – vidutiniškai iki 51 metų – kiaušidės nustoja išskirti kiaušinėlius, o mėnesinių nebelieka.
    • Chirurgija, kurios metu pašalinamos kiaušidės (oophorektomija). Jūsų kiaušidės gamina hormonus, įskaitant estrogeną ir progesteroną, kurie reguliuoja menstruacinį ciklą. Kiaušidžių pašalinimo operacija sukelia greitą menopauzę. Jūsų mėnesinės nutrūksta ir greičiausiai jus ištiks karščio bangos ir kiti menopauzės požymiai bei simptomai. Požymiai ir simptomai gali būti sunkūs, nes hormoniniai pokyčiai atsiranda staiga, o ne palaipsniui per kelerius metus.

      Chirurgija, kurios metu pašalinama gimda, bet ne kiaušidės (histerektomija), paprastai nesukelia greitos menopauzės. Nors mėnesinių nebėra, jūsų kiaušidės vis tiek išskiria kiaušinėlius ir gamina estrogeną bei progesteroną.

    • Chemoterapija ir spindulinė terapija. Šie vėžio gydymo būdai gali sukelti menopauzę, sukeldami tokius simptomus kaip karščio bangos gydymo metu arba netrukus po jo. Po chemoterapijos mėnesinių (ir vaisingumo) sustabdymas ne visada būna nuolatinis, todėl vis tiek gali reikėti imtis kontracepcijos priemonių. Radiacinė terapija paveikia kiaušidžių funkciją tik tuo atveju, jei spinduliuotė yra nukreipta į kiaušides. Radiacinė terapija kitoms kūno dalims, pvz., krūties audiniui arba galvai ir kaklui, neturės įtakos menopauzei.

Įdomus faktas:

  • Pirminis kiaušidžių nepakankamumas. Maždaug 1% moterų patiria menopauzę iki 40 metų (priešlaikinė menopauzė). Ankstyva menopauzė gali atsirasti dėl to, kad jūsų kiaušidės nesugeba gaminti normalaus reprodukcinių hormonų kiekio (pirminis kiaušidžių nepakankamumas), kuris gali atsirasti dėl genetinių veiksnių arba autoimuninės ligos. Tačiau dažnai nepavyksta rasti priešlaikinės menopauzės priežasties. Šioms moterims hormonų terapija paprastai rekomenduojama bent iki natūralaus menopauzės amžiaus, siekiant apsaugoti smegenis, širdį ir kaulus.

Menopauzės komplikacijos

Po menopauzės padidėja tam tikrų sveikatos sutrikimų rizika. Pavyzdžiai:

  • Širdies ir kraujagyslių (širdies ir kraujagyslių) liga. Kai sumažėja estrogenų kiekis, padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Širdies ligos yra pagrindinė moterų ir vyrų mirties priežastis. Taigi svarbu reguliariai mankštintis, sveikai maitintis ir palaikyti normalų svorį. Paklauskite savo gydytojo patarimo, kaip apsaugoti širdį, pavyzdžiui, kaip sumažinti cholesterolio kiekį ar kraujospūdį, jei jis per didelis.
  • Osteoporozė. Dėl šios būklės kaulai tampa trapūs ir silpni, todėl padidėja lūžių rizika. Per pirmuosius kelerius metus po menopauzės galite greitai prarasti kaulų tankį, todėl padidėja osteoporozės rizika. Moterys po menopauzės, sergančios osteoporoze, yra ypač jautrios stuburo, klubų ir riešų lūžiams.
  • Šlapimo nelaikymas. Kadangi jūsų makšties ir šlaplės audiniai praranda elastingumą, galite jausti dažną, staigų, stiprų norą šlapintis, po kurio nevalingai netenkama šlapimo (spartus šlapimo nelaikymas) arba šlapimo netekimas kosint, juokiantis ar kilnantis (streso nelaikymas). . Galite dažniau sirgti šlapimo takų infekcijomis.
  • Dubens dugno raumenų stiprinimas Kegelio pratimais ir vietinio makšties estrogeno naudojimas gali padėti sumažinti šlapimo nelaikymo simptomus. Be to tai gali suteikti malonumą bei orgazmą
  • Hormonų terapija taip pat gali būti veiksminga menopauzės šlapimo takų ir makšties pokyčių, dėl kurių gali atsirasti šlapimo nelaikymas, gydymo būdas.
  • Seksualinė funkcija. Makšties sausumas dėl sumažėjusios drėgmės gamybos ir elastingumo praradimo gali sukelti diskomfortą ir nedidelį kraujavimą lytinių santykių metu. Be to, sumažėjęs jutimas gali sumažinti seksualinės veiklos potraukį (libido).
  • Gali padėti vandens pagrindo lubrikantai. Jei makšties lubrikanto nepakanka, daugeliui moterų naudinga naudoti vietinį makšties gydymą estrogenais, kuriuos galima įsigyti kaip makšties kremą, tabletę ar žiedą.
  • Svorio priaugimas. Daugelis moterų priauga svorio menopauzės laikotarpiu ir po menopauzės, nes sulėtėja medžiagų apykaita. Jums gali tekti mažiau valgyti ir daugiau mankštintis, kad išlaikytumėte dabartinį svorį.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    View more
    Sutinku
    Nesutinku
    0
      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasĮ parduotuvę