Nėščios moterys ir jų partneriai dažnai susimąsto, ar saugu turėti lytinius santykius nėštumo metu. Ar tai sukels persileidimą? Ar tai nepakenks negimusiam kūdikiui? Ar yra sekso pozų, kurių reikia vengti? Šiame straipsnyje papasakosime plačiau apie lytinius santykius neštumo metu ir po jo.
Ar galima užsiimti seksu nėštumo metu?
Seksas yra natūrali, normali gyvenimo dalis, jeigu Jūsų nėštumas vyksta sklandžiai, lytiniai santykiai su partneriu yra leidžiami. Įsiskverbimas ir lytinių santykių judesiai nepakenks kūdikiui, kurį saugo jūsų pilvas ir gimdos raumeninės sienelės. Jūsų kūdikį taip pat saugo amniono maišelio skystis.
Orgazmo susitraukimai nėra tas pats, kas gimdymo susitraukimai. Vis dėlto, dėl bendros atsargumo priemonės, kai kurie gydytojai pataria vengti lytinių santykių paskutinėmis nėštumo savaitėmis, manydami, kad spermoje esantys hormonai, vadinami prostaglandinais, gali paskatinti susitraukimus. Viena išimtis gali būti moterims, kurių gimdymas vėluoja ir nori jį paskatinti.
Kada negalima užsiimti seksu nėštumo metu?
Pasitarkite su savo gydytoju apie tai, ar saugu turėti lytinių santykių, kai esate nėščia. Jis gali patarti neturėti lytinių santykių, jei turite bet kurį iš šių didelės rizikos nėštumo tipų:
- Jums gresia persileidimas arba praeityje buvę persileidimai
- Jums gresia priešlaikinis gimdymas (susitraukimai iki 37 nėštumo savaitės)
- Jums yra kraujavimas iš makšties, išskyrų arba mėšlungis be žinomos priežasties
- Iš jūsų amniono maišelio nuteka skystis arba plyšo membranos
- Jūsų gimdos kaklelis atsivėrė per anksti nėštumo metu
- Jūsų placenta yra per žemai gimdoje
- Jūs laukiatės dvynių, trynukų ar kitų „daugiukų“
Atminkite, kad jei gydytojas sako „jokio sekso“, tai gali reikšti bet ką, kas apima orgazmą ar seksualinį susijaudinimą, o ne tik lytinius santykius. Aptarkite tai, kad suprastumėte, ką jie reiškia.
Kreipkitės į savo gydytoją, jei sekso metu ar po jo atsiranda neįprastų simptomų, tokių kaip:
- Skausmas
- Kraujavimas
- Skystis arba išskyros
- Reikšmingas diskomfortas
- Susitraukimai
Seksas nėštumo metu
Kiekvienos moters patirtis nėštumo metu yra skirtinga, įskaitant tai, kaip jos jaučiasi sekso metu.
Kai kurioms nėštumo metu noras išblėsta. Kitos moterys jaučiasi labiau susijusios su savo seksualumu ir labiau susijaudinusios, kai yra nėščios.
Nėštumo metu yra normalu, kad seksualinis potraukis atsiranda ir išnyksta keičiantis jūsų kūnui. Pavyzdžiui galite jaustis seksualesnė su didesnėmis, pilnesnėmis krūtimis. Nesijaudinti dėl gimstamumo kontrolės yra dar vienas ženklas, kad Jums norėsis užsiimti lytiniais santykiais.
Sekso nėštumo metu vadovas kiekvienam trimestrui
- Seksas pirmąjį trimestrą. Pykinimas, nuovargis ar krūtų jautrumas gali nužudyti jūsų lytinį potraukį. Bet nesijaudinkite; tai sugrįš.
- Seksas antrajame trimestre. Jūsų libido gali įsijungti. Tiesą sakant, padidėjęs kraujo tekėjimas visame kūne gali sustiprinti jūsų orgazmą.
- Seksas trečiąjį trimestrą. Artėjant gimdymui seksas gali jaustis nepatogiai.
Pasakykite savo partneriui, ką jaučiate ir kas veikia. Jums gali tekti žaisti su sekso pozomis, ypač vėliau nėštumo metu, kad rastumėte tokią, kuri jums būtų patogi ir stimuliuojanti. Jei nė vienam iš jūsų kažkas netinka, pakeiskite tai, ką darote, ir pasikalbėkite su savo partneriu apie bet kokias fizines problemas.
Venkite gulėti ant nugaros „misionieriaus pozoje“ seksui po ketvirto nėštumo mėnesio. Tokiu būdu galite išvengti, kad augančio kūdikio svoris sutrauktų pagrindines kraujagysles.
Užlipkite ant viršaus arba atsigulkite ant šono, o partneris už nugaros. Arba atsigulkite ant rankų ir kelių, partneriui atsiklaupę už nugaros. Šios pozicijos sumažina spaudimą pilvui.
Naudokite lubrikantą, jei dėl makšties sausumo seksas tampa nepatogus.
Mėgaukitės intymumu kitais būdais. Apkabinkite, pabučiuokite ar masažuokite vienas kitą. Mėgaukitės burbuline vonia kartu.Kaip visada, jei nesate visiškai tikri dėl savo partnerio seksualinės istorijos, naudokite prezervatyvus. Nėštumas neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV, pūslelinė, genitalijų karpos ar chlamidijos, ir šios infekcijos gali turėti įtakos jūsų kūdikiui.
Seksas po nėštumo
Pirmosios 6 savaitės po gimdymo vadinamos pogimdyminiu laikotarpiu. Seksas šiuo metu gali būti paskutinis dalykas, apie kurį galvojate. Galite turėti mažiau noro dėl:
- Gydymas po epiziotomijos (pjūvis gimdymo metu iš makšties)
- Gydymas nuo pilvo pjūvių po gimdymo po cezario pjūvio
- Normalus kraujavimas po gimdymo, dažnas 4–6 savaites po gimdymo
- Nuovargis po nėštumo ir gimdymo proceso
- Jūsų naujagimio poreikiai (padidėję, jei susilaukėte dvynių ar trynukų)
- Hormonų lygio keitimas
- Skauda krūtis nuo žindymo
- Emocinės problemos, tokios kaip bliuzas po gimdymo, nerimas dėl auklėjimo ar santykių su tėvų problemomis.
Lytiniai santykiai paprastai yra saugūs po to, kai visi pjūviai visiškai sugijo ir jaučiate, kad sugijo makšties audiniai. Šis gydymas paprastai trunka kelias savaites. Galite paklausti savo gydytojo, ką rekomenduoja. Dauguma gydytojų pasakys, kad po gimdymo prieš lytinį aktą reikia palaukti mažiausiai 6 savaites. Ne mažiau svarbu jaustis emociškai pasiruošusiam, fiziškai patogiai ir atsipalaidavusiai.
Po nėštumo kai kurios moterys pastebi, kad trūksta makšties tepimo. Vandens pagrindo lubrikantas gali sumažinti makšties sausumo diskomfortą sekso metu.
Ir jums, ir jūsų partneriui kantrybė yra dorybė. Atsižvelgiant į ankstyvosios tėvystės realijas ir įtampą, gali prireikti iki metų, kol normalus poros seksualinis gyvenimas vėl sužydės.
Komentaras (1)