NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 € 🔥LpExpress,Omniva,DPD

Seksas nėštumo metu: ką galima o ko ne

Seksas neštumo metu ką galima o ko ne

seksas nėštumo metu yra saugus, nebent gydytojas ar akušerė patartų kitaip. Lytinis potraukis gali padidėti tam tikrais nėštumo etapais, o seksas gali turėti tam tikros naudos.

Kai pilvas pradeda didėti, moteris gali pastebėti, kad tam tikros pozos jai yra patogesnės. Atviras kalbėjimas apie seksą gali padėti abiem partneriams mėgautis seksu viso nėštumo metu.

Šiame straipsnyje nagrinėjame saugos problemas ir riziką bei pateikiami patarimai dėl sekso nėštumo metu. Taip pat aptariame, kada vengti sekso ir kaip seksas gali pasikeisti antrąjį ir trečiąjį trimestrą.

Ar saugu mylėtis nėštumo metu?

Įprasto, nekomplikuoto nėštumo metu seksas nepakenks kūdikiui jokiame etape. Kūdikį saugo stiprūs gimdos raumenys, vaisiaus vandenys, aplink gimdos kaklelį besiformuojantis gleivių kamštis.

Kai kurie žmonės mano, kad seksualinė veikla ar orgazmas gali pakenkti kūdikiui, padidinti persileidimo tikimybę arba paskatinti ankstyvą gimdymą. Tačiau sveiko nėštumo metu nė vienas iš šių dalykų nėra tiesa.

Ar seksas gali paskatinti gimdymą?

Daugelis tyrimų padarė išvadą, kad makšties seksas nėštumo metu nėra susijęs su padidėjusia priešlaikinio gimdymo rizika. Tačiau jei gydytojas mano, kad kam nors gresia didelė rizika, jis gali rekomenduoti asmeniui vengti lytinių santykių nėštumo metu arba tik vėlesniuose etapuose.

Gali būti, kad orgazmas ar seksualinis įsiskverbimas gali sukelti Braxton Hicks susitraukimus vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu.

Braxton Hicks yra lengvi susitraukimai, kuriuos kai kurios moterys patiria nėštumo pabaigoje. Tačiau šie susitraukimai nerodo ir neskatina gimdymo, todėl neturėtų kelti nerimo.

Sekso pozicijos nėštumo metu

Vėlesniais nėštumo etapais žmonės turėtų rinktis tokias pozicijas, kurios nespaudžia nėščiosios pilvo, pavyzdžiui, misionieriaus poziciją. Jei moteris guli ant nugaros, kūdikio svoris gali sukelti papildomą spaudimą jos vidaus organams ar pagrindinėms arterijoms.

Nėščia moteris gali jaustis patogiau tokioje padėtyje, kurioje gali kontroliuoti įsiskverbimo gylį ir greitį.

Patogiose padėtyse gali būti, kad nėščia moteris sėdi ant savo partnerio, šaukštu sėdi šalia arba sėdi prie lovos krašto.

sekso pozos nėštumo metu

Oralinis ir analinis seksas

Oralinis seksas yra visiškai saugus tęsti visą nėštumo metu. Tačiau partneris turėtų vengti pūsti oro į nėščios moters makštį, nes tai gali sukelti oro emboliją, kai oro burbuliukas užkemša kraujagyslę. Nors ir retai, oro embolija gali būti pavojinga tiek moters, tiek kūdikio gyvybei.

Analinis seksas nepakenks kūdikiui, tačiau gali būti nepatogus, jei žmogus turi su nėštumu susijusį hemorojų. Žmonės turėtų vengti analinio sekso, po kurio seka vaginalinis seksas, nes tai gali sukelti bakterijų plitimą iš tiesiosios žarnos į makštį ir sukelti infekciją.

Kada negalima užsiimti seksu nėštumo metu

Akušerė arba gydytojas gali patarti moteriai nėštumo metu vengti lytinių santykių, jei ji patyrė:

  • gimdos kaklelio problemos, galinčios padidinti persileidimo ar ankstyvo gimdymo tikimybę
  • nėštumas su dvyniais
  • placenta previa, kai placenta iš dalies arba visiškai uždengia įėjimą į gimdos kaklelį
  • gimdos kaklelio nekompetencija, kai gimdos kaklelis atsidaro per anksti
  • priešlaikinio gimdymo istorija
  • didelis kraujo netekimas arba nepaaiškinamas kraujavimas iš makšties
  • nutekėjęs amniono skystis
  • vandenys nutrūko, todėl gali padidėti infekcijos rizika

Labai svarbu, kad nėščia moteris apsaugotų save ir savo kūdikį nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų. Tai reiškia, kad visos seksualinės veiklos su naujais seksualiniais partneriais metu reikia naudoti barjerines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus.

Nėštumo įtaka lytiniam potraukiui

Padidėjęs hormonų kiekis ir padidėjęs kraujo tekėjimas į lytinius organus gali padidinti žmogaus lytinį potraukį, ypač antrąjį trimestrą.

Kitų žmonių lytinis potraukis gali sumažėti dėl svyruojančių hormonų, blogiau jaustis savo kūne, sumažėti energijos lygis ar patirti fizinius skausmus. 

Nėštumas taip pat gali turėti įtakos nėščiosios partnerės lytiniam potraukiui. Kai kurie žmonės gali pajusti didesnį potraukį nėščiajai partnerei dėl kūno formų pokyčių, pavyzdžiui, padidėjus krūtims.

Kai kuriais atvejais abiejų partnerių jaučiami rūpesčiai ir įtampa gali priversti juos mažiau domėtis seksu. Labai svarbu būti atviram apie seksą, kad įsitikintumėte, jog abu partneriai jaučiasi patogiai.

Jeigu lytinis potraukis sumažėja geriausias būdas yra išbandyti sekso žaislus, be įsiskverbimo. Pavyzdžiui klitorio stimuliatorius, kuris duos galimybę pajausti susijaudinimą, pakelti pulsą ir galimai pratęsti veiklą su partneriu.

Sekso nauda nėštumo metu

Seksas nėštumo metu gali būti naudingas nėščiai moteriai ir jos partneriui. Galimi privalumai:

  • Geresni orgazmai. Padidėjęs kraujo tekėjimas į lytinius organus gali reikšti didesnį stipresnių orgazmų skaičių nėščioms moterims.
  • Palaikant formą. Seksas degina kalorijas ir gali padėti palaikyti abiejų partnerių formą.
  • Ryšys tarp partnerių. Kai kurios poros pastebi, kad seksualinė veikla nėštumo metu juos suartina.
  • Stiprinimas imuninei sistemai. 2023 m. atliktas tyrimas parodė, kad seksas padidina IgA, kuris yra antikūnas, padedantis apsisaugoti nuo peršalimo ir kitų infekcijų.
  • Padidėjusi laimė. Orgazmai išskiria endorfinus, kurie gali padėti mamai ir kūdikiui jaustis laimingiems ir atsipalaiduoti.

Seksas po gimdymo

Visoms naujoms mamoms reikia laiko pasveikti ir atsigauti po gimdymo. Jie turėtų suteikti laiko kūnui atsigauti, gimdos kakleliui užsidaryti, kraujavimui po gimdymo sustabdyti ir, jei reikia, sugyti jų C pjūviams ar makšties plyšimams.

Moterys gali grįžti prie seksualinės veiklos, kai tik jaučiasi pasirengusios tai daryti. Nuovargis ir energija, sugaišta prižiūrint naują šeimos narį, gali reikšti, kad moteris po gimdymo kurį laiką nenorės mylėtis.

Kada kreiptis į gydytoją

Sveiko nėštumo metu seksas nėra susijęs su jokia rizika motinai ar kūdikiui. Nesvarbu, ar tai susiję su seksu, ar ne, jei moteris nėštumo metu patiria neįprastą skausmą ar kraujavimą, ji turi nedelsdama kreiptis į gydytoją.

Apibendrinant

Daugeliu atvejų seksas nėštumo metu nekelia pavojaus nei motinai, nei kūdikiui. Kai kurios padėtys gali tapti daugiau ar mažiau patogios, kai nėštumas progresuoja.

Nėštumo metu ir po jo gali pasikeisti moters noras mylėtis. Atviras ir nuoširdus pokalbis su seksualiniais partneriais gali padėti žmonėms tęsti sveiką lytinį gyvenimą nėštumo metu.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    View more
    Sutinku
    Nesutinku
    0
      0
      Jūsų krepšelis
      Krepšelis tuščiasĮ parduotuvę