🚚 NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 € 🔥LpExpress,Omniva,DPD,Venipak

9 požymiai, kad jūsų santykiai yra sveiki

ar musu santykiai yra sveiki

Jūs ir jūsų partneris mėgstate kartu išbandyti naujus restoranus, leistis į ilgus pasivažinėjimus dviračiais ir keliauti, tačiau kalbant apie santykius laimingus ir sveikus, reikia atsižvelgti į kitus dalykus, be bendrų interesų.

Kas iš tikrųjų daro santykius sveikus? „Puikūs santykiai- tai saugi vieta abiem žmonėms mylėti ir gerbti vienas kitą“, – sako Aušra R., lyderystės ir santykių treneris. Galite kslbėti apie savo norus, poreikius ir ribas, taip pat klausytis kito žmogaus.

Svarbu puoselėti sveikus santykius, nes priešingi santykiai – toksiški santykiai – kenkia jūsų gyvenimo kokybei, padidindami depresiją ir nerimą, pablogindami miegą, priversdami pereiti prie nesveikų įpročių ir netgi gali paveikti širdies sveikatą.

Remiantis 2019 m. atliktais tyrimais, buvimas kokybiškuose romantiškuose santykiuose yra susijęs su didesne gerove. Tačiau buvimas vienišu buvo daug geresnis kažkieno gerovei nei buvimas ne tokioje laimingoje partnerystėje, nustatyta tyrime.

Štai devyni požymiai, kad jūs ir jūsų partneris puikiai sutariate:

1. Jūs nebijote kalbėti

Ne visada lengva kalbėti ir pasakyti savo antrajai pusei, kaip jaučiatės. Pavyzdžiui, kai gyvenate kartu ir jis/ji nepadeda gaminti maistą, tvarkyti namus. Tam reikia daug jėgų, pasitikėjimo savimi ir drąsos, nes turi kilti iš pažeidžiamos vietos. Sveikuose santykiuose jausitės pakankamai saugūs, kad būtumėte atviri su savo partneriui.

2. Pasitikėjimas yra santykių pagrindas

Pasitikėjimas yra visų santykių pagrindas, tačiau naudojant socialinę žiniasklaidą ir nuolat veikiančias programėles gali būti pernelyg lengva šnipinėti. Sveikuose santykiuose to daryti nereikia. Iš dalies taip yra todėl, kad jūsų partneris parodo jums, kad yra patikimas. „Jie patikimi ir prieinami. Kai jie sako, kad bus ten, tai jie ten ir bus“, – sako Aušra. Jie taip pat parodo, kad jumis pasitiki, suteikdami jums reikalingą laisvę ir erdvę be nuolatinio jūsų tikrinimo.

3. Jūs žinosite vienas kito meilės kalbą

Daugelis porų naudojasi knyga „5 meilės kalbos“ ne veltui: joje atrandate savo partnerio „meilės kalbą“ – būdą, kuriuo jie mieliau dovanoja ir priima meilę (patvirtinančių žodžių, kokybiško laiko, dovanų, tarnystės, ar fizinis prisilietimas). Sveikuose santykiuose jūs skyrėte laiko išmokti vienas kito „meilės kalbos“, kad galėtumėte išreikšti savo meilę jums abiems tinkančiu būdu.

4. Sutinkate nesutikti dėl tam tikrų klausimų

Kiekviena pora pykstasi. Tačiau priešingai nei galvojote, jums nereikia spręsti kiekvienos problemos. Tiesą sakant, gerai turėti keletą temų, dėl kurių niekada nesutarsite. Kartais „geriau yra sutikti nei nesutikti. Manau, kad tai sveika kova“, – aiškina Aušra. „Sveikuose santykiuose yra mažiausiai penkios problemos, kurios yra „nekalbančios“. Tai problemos, dėl kurių jūsų abiejų nuomonės ir požiūriai skiriasi, ir tai yra gerai.

5. Skatinate vienas kitą siekti savo tikslų

Daugelis iš mūsų turi svajonę, kurią nori įgyvendinti. Be abejo santykiuose yra labai svarbu palaikyti vienas kitą, juk mylimo žmogaus motyvacija yra viena stipriausių. Visiškai nesvarbu, ar mylimas žmogus siekia savo tikslo sporte, versle, kūryboje, artimo žmogaus palaikymas visada turi būti.

6. Jūs ir jūsų partneris turi skirtingus interesus

„Poros, turinčios didžiausius meilės reikalus, yra tos, kurios sugeba išlaikyti savo interesus, bet neprisiima savo partnerio kaltės, kad su juo nesidalijo“, – sako ji. Tai reiškia, kad jūs abu skatinate kitą tyrinėti tai, kas jums patinka. Nors ir lengva perimti savo partnerio įpročius ir pomėgius, ilgainiui per didelis pasitikėjimas vienas kitu gali sukelti pasipiktinimą. „Tobulėjimas ir investavimas į save ugdo pasitikėjimą savimi, meilę sau ir džiaugsmą“, – sako ji.

7. Jaučiatės patogiai savo odoje

Kai esate santykiuose, labai svarbu žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Galbūt esate pasitikintis savo draugais, bet sąmoningas darbe. Arba žinosite, kad smulkmenos, pavyzdžiui, jūsų partneris pamiršęs išnešti šiukšles, gali jus išgąsdinti. Kad ir kokios būtų jūsų stipriosios ir silpnosios pusės, jų suvokimas gali padėti jums mylėti ir priimti save, o tai savo ruožtu gali padėti mylėti ir priimti savo partnerį.

8. Partneris gerbia santykių ribas

Sveiki santykiai reiškia, kad jūs abu esate toje pačioje komandoje. „Sveikuose santykiuose abi šalys diskutuoja ir susitaria dėl svarbių temų, kurios yra viena kitai reikšmingos“, – sako Aušra. Ji pateikia pavyzdį, kaip sudaryti biudžetą kažkam dideliam, pavyzdžiui, atostogoms. Nepalaikomas nesveikų santykių partneris nesilaiko šio tikslo ir gali jį sabotuoti, bandydamas priversti jus pasilepinti kažkuo nereikalingu. Jei galite pasikalbėti su savo partneriu ir jie pripažįsta bei supranta jūsų ribas, tai geras ženklas, pažymi Aušra. „Tačiau jei jūsų partneris nuolat ignoruoja tai, ką jūs vertinate, įskaitant jūsų ribas, tai kelia nerimą“, – sako ji.

9. Jaučiatės laimingi ir palaikomi

Kai pradinis naujų santykių pakylėjimas išnyks, pasidomėkite savimi: ar jaučiatės laimingi ir palaikomas savo partnerio? Kaip jūsų nuotaika ir savigarba? Jei jaučiate įtampą ar palaikymo stoką, pasikalbėkite su savo antrąja puse.

Nelaimingas jausmas santykiuose gali sukelti sveikatos problemų. Remiantis 2015 m. atliktais tyrimais, kuriuose dalyvavo beveik 5000 vyresnių nei 50 metų suaugusiųjų, kurie buvo partneriai, reguliari neigiama sąveika santykiuose padidina depresijos ir nerimo tikimybę ir netgi yra susijusi su mintimis apie savižudybę, greičiausiai dėl santykių sutrikimo. Tai skatina kasdienį stresą. Kitą vertus, stipri partnerystė apsaugo žmones, kai jie išgyvena krizę – būtent tuo metu, kai jiems reikia kito žmogaus.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    Skaityti
    Sutinku