NEMOKAMAS PRISTATYMAS Nuo 35 € 🔥LpExpress,Omniva,DPD

Seksas po gimdymo: kada Ir kaip sėkmingai atstatyti intymų gyvenimą

seksas po gimdymo

Gimdymas yra svarbus ir nuostabus laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Tačiau kartu su šia nuostabia patirtimi dažnai kyla daugybė klausimų apie tai, kaip greitai galima sugrįžti į seksualinį gyvenimą po gimdymo.

Lytiniai santykiai po gimdymo gali keistis, ir tai visiškai normalu. Kūno pokyčiai, hormoniniai svyravimai, nuovargis ir naujos motinos vaidmuo gali turėti įtakos poros intymumui ir seksualinei veiklai. Tačiau tai nereiškia, kad sekso po gimdymo negalima turėti arba jis neturėtų būti svarbus.

Svarbiausia atsiminti, kad kiekviena moteris yra unikali, o atsigavimo laikotarpis gali skirtis. Gydytojai dažniausiai rekomenduoja palaukti šešias savaites po gimdymo prieš pradedant lytinius santykius. Tai palaukti, kol gimda atsigaus, kad sumažinti infekcijos riziką.

Tačiau net ir po šešių savaičių svarbu suprasti, kad moteris gali jaustis skirtingai ir jos noras į seksą gali keistis. Nėra tikslių taisyklių, kada vėl pradėti seksą – tai priklauso nuo individualių jausmų ir kūno pasirengimo.

Kai kurios moterys gali patirti skausmą ir diskomfortą dėl hormoninių pokyčių po gimdymo. Tai gali būti lengvai išspręsta naudojant specialius lubrikantus arba drėkinančius kremus. Taip pat svarbu atsiminti, kad emocinė būsena ir partnerystė gali turėti įtakos seksualiniam norui ir patirčiai.

Siekiant sėkmingo intymaus gyvenimo po gimdymo, labai svarbu bendradarbiauti su partneriu ir atvirai kalbėti apie jausmus ir lūkesčius. Supratimas, kantrybė ir abipusis palaikymas padeda kurti saugią aplinką, kurioje pora gali tęsti savo intymią sąveiką.

Be to, svarbu ne tik grįžti į seksualinį gyvenimą, bet ir atkreipti dėmesį į bendrą intymumo ir artumo jausmą su partneriu. Tai gali apimti ne tik fizinį aspektą, bet ir emocinį ryšį, bendravimą, glamonėjimą, bendrą laiko leidimą ir paramą vienas kitam.

Kaip gimdymas veikia seksą?

Seksas po gimdymo jausis kitaip. Vienas nedidelis tyrimas, atliktas 2005 m., parodė, kad 83 procentai moterų per pirmuosius tris mėnesius po pirmojo gimdymo patyrė seksualinių problemų.

Tačiau šis skaičius mažėja, praėjus mėnesiams po nėštumo.

Dažniausios sekso problemos po gimdymo yra šios:

  • makšties sausumas
  • plonas makšties audinys
  • makšties audinių elastingumo praradimas
  • tarpvietės plyšimas arba epiziotomija
  • kraujavimas
  • skausmas
  • „laisvi“ raumenys
  • skausmingumas
  • nuovargis
  • žemas lytinis potraukis

Hormonai vaidina svarbų vaidmenį atsigaunant po gimdymo ir grįžtant prie įprastos seksualinės veiklos.

Per kelias dienas po gimdymo estrogenų kiekis sumažėja iki prieš nėštumą buvusio lygio. Jei maitinate krūtimi, estrogeno lygis gali nukristi žemiau prieš nėštumą buvusio lygio. Estrogenai padeda tiekti natūralų makšties tepimą, todėl mažas šio hormono kiekis padidina makšties išsausėjimo tikimybę.

Sausas audinys gali sukelti sudirginimą, net kraujavimą sekso metu. Tai padidina jūsų infekcijos riziką.

Gimdymas per makštį gali laikinai ištempti makšties kanalo raumenis. Šiems raumenims reikia laiko atgauti jėgas ir stabilumą.

Jei gimdymo iš makšties metu buvo tarpvietės plyšimas arba epiziotomija, galite ilgiau atsigauti. Per anksti užsiimant seksu gali padidėti infekcijos rizika.

Cezario pjūvis taip pat gali paveikti makšties pojūtį. Dėl tų pačių hormoninių problemų makšties audiniai gali išsausėti ir suplonėti, o tai gali sukelti skausmingą seksą.

Be to, kai atsigausite po pilvo operacijos, prieš atnaujindami seksą norėsite įsitikinti, ar pjūvio vieta tinkamai sugijo.

Ar kraujavimas lytinių santykių metu yra normalus po gimdymo?

Kelias savaites po gimdymo greičiausiai patirsite reguliarų kraujavimą, kai gimda gyja. Seksas gali sukelti papildomą kraujo netekimą.

Taip pat jūsų makštis gali būti sausesnė ir jautresnė pirmosiomis savaitėmis po gimdymo. Dėl to raumenys plonėja, o tai gali sukelti plyšimą ar susižalojimą. Makštis gali net uždegti ir patinti. Tokiais atvejais kraujavimas nėra neįprastas.

Jei kraujavimas lytinių santykių metu nesibaigia per keturias ar šešias savaites arba pablogėja, kreipkitės į gydytoją. Gali atsirasti sudirgimų, kuriuos reikia gydyti prieš vėl pradedant lytinį aktą.

Gimdyti vaiką yra didelis iššūkis kiekvienai motinai, todėl svarbu suteikti sau laiko ir prireikus kreiptis pagalbos į specialistus, jei lytinis gyvenimas po gimdymo kelia didelį diskomfortą arba yra problemų.

Galų gale, svarbiausia yra suprasti, kad seksualinis gyvenimas po gimdymo yra individualus ir kiekviena pora turi savo tempą ir būdą, kaip sugrįžti į intymų gyvenimą. Svarbiausia – gerbti ir suprasti vieni kitus, kurti palaikančią aplinką ir palaikyti stiprų emocinį ryšį su partneriu.

Sveiko seksualinio gyvenimo su partneriu patarimai po nėštumo

Jūs galite turėti sveiką, visavertį seksualinį gyvenimą po nėštumo. Šie patarimai gali padėti:

  • Lėčiau. Pirmosiomis savaitėmis po to, kai buvote pasiruošę seksui, jūsų kūnas gali būti nepasiruošęs grįžti į kasdienę veiklą kap prieš nėštumą. Imkitės dalykų vieną dieną vienu metu. Išbandykite intymią veiklą, kad vėl sušildytumėte seksą, pavyzdžiui, masažą.
  • Padidinkite preliudiją. Suteikite savo makščiai laiko gaminti savo natūralų tepimą. Ištempkite preliudiją, išbandykite abipusę masturbaciją ar užsiimkite kita veikla prieš skvarbų seksą.
  • Naudokite lubrikantą. Jums gali prireikti šiek tiek pagalbos tepant, nes jūsų hormonai vėl prisitaiko prie įpastinio gyvenimo. Ieškokite vandens pagrindo varianto. Aliejiniai lubrikantai gali pažeisti prezervatyvus ir sudirginti jautrius audinius.
  • Praktikuokite Kegelio pratimus/kamuoliukus. Kegelio pratimai padeda atstatyti dubens dugno raumenis. Tai gali padėti sprendžiant įprastas problemas po gimdymo, pvz., šlapimo nelaikymą. Raumenų mankšta taip pat gali padėti atgauti jėgas ir pojūčius makštyje. Ugdykite savo ištvermę laikydami ilgiau.
  • Skirkite laiko seksui. Kai namuose gimė kūdikis, jūs ir jūsų partneris gali neturėti daug laiko spontaniškumui. Į savo kalendorius įtraukite laiko pabūti kartu. Tokiu būdu jūs neskubėsite ir nesijaudinsite.

Pasikalbėkite su savo partneriu. Seksas po gimdymo gali būti kitoks. Skirtingi dalykai gali būti linksmi ir jaudinantys, tačiau turėtumėte palaikyti atvirą dialogą su savo partneriu apie tai, kas jaučiasi gerai, o kas ne. Tai padės vėl mėgautis seksu ir įsitikinti, kad nepatiriate nereikalingo skausmo.

Nėštumas sukelia daug fizinių pokyčių jūsų kūne. Štai kodėl svarbu duoti sau keturias–šešias savaites po gimdymo, kol vėl pradėsite seksą.

Jūsų atsigavimo laikotarpiu gimda susitrauks, hormonai grįš į prieš nėštumą buvusį lygį, o raumenys atgaus jėgą ir stabilumą.

Kai gydytojas jums leido, būtinai neskubėkite grįždami prie lytinių santykių.

Jei jaučiate skausmą ar simptomus, kurie išlieka, pasitarkite su gydytoju. Skausmingas seksas gali būti kitų su nėštumo atsigavimu nesusijusių būklių požymis.

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu.
    Skaityti
    Sutinku